Алборг и Андерлехт не успяха да се победят в мач от група G на турнира за Купата на УЕФА. Двубоят на стадион „Алборг” в Дания завърши наравно 1:1.

След скучна първа част, в която играта бе съсредоточена в центъра на терена, дойде ред на динамично второ полувреме. Резултатът в срещата откриха гостите, след като Якобсен си вкара автогол в 59-та минута. Четири минути преди последния съдийски сигнал Линдстрьом компенсира грешката на своя съотборник, изравнявайки и спасявайки своя отбор от домакинска загуба.

В другия мач от потока Тотнъм се наложи с 2:0 над Апоел Тел Авив в Израел. Българският нападател на „шпорите” Димитър Бербатов отбеляза второто попадение за своя тим и по този начин прекъсна головата си суша.