Българският национал Димитър Рангелов записа пълни 90 минути при поражението на своя Люцерн с 1:2 от Йънг Бойс в мач от 28-я кръг на швейцарското първенство.

Двубоят се оказа твърде злочест за състава на родния нападател. Люцерн остана без вратаря си още в четвъртата минута, след като наруши правилата на играта. Главният рефер отсъди и 11-метров наказателен удар, който обаче домакините пропиляха.

В 25-та минута обаче съотборникът на Димитър Рангелов си отбеляза автогол. В даденото от съдията продължение на първото полувреме домакините удвоиха на 2:0 чрез 26-годишния полузащитник Морено Костанцо.

Почетното попадение за Люцерн падна в 83-та минута чрез Фреулер.

След успеха Йънг Бойс заема трето място във временното подреждане с 44 точки, докато тимът на Димитър Рангелов е шести с 39.