Българският национал Живко Миланов изигра пълни 90 минути за своя Том Томск при домакинството на Динамо Москва.

Юношата на Левски обаче не успя да помогне на съотборниците си да избегнат поражението от фаворита в този мач. Московчани надделяха с 3:1.

Иначе домакините имаха своите шансове да поднесат изненадата. Те поведоха веднага след почивката след гол на Владимир Риков в 48-ата минута.

Само три минути по-късно обаче Александър Кокорин изравни, а звездата Кевин Кураний направи обрата пълен в 64-ата минута.

Интригата беше окончателно убита в този мач в 87-ата минута, когато Алексей Йонов оформи крайното 3:1 в полза на Динамо и подпечата успеха за тима си.

Така московчани вече са на трета позиция с 43 точки и са само на пет от лидера Локомотив Москва. Том Томск остава 13-и с 20 точки.

Тази позиция означава, че тимът на Живко Миланов ще играе плейофи за оцеляване след края на сезона, от който остават още седем кръга. Отборът от Томск обаче може да бъде изместен и от нея в зависимост от резултатите от другите мачове от кръга.