Бъггарският футболист Живко Миланов и неговият отбор Васлуй се простиха с надеждите си за класиране в груповата фаза на Шампионската лига, след като отпаднаха в третия квалификационен кръг от Фенербахче.

В първия мач на турска земя Васлуй успя да направи равенство 1:1, но в Румъния загуби с 1:4 и по този начин напусна надпреварата.

Живко Миланов бе титуляр за своя отбор и игра през целия мач. Той се записа в статистиката с жълт картон в 75-а минута.

Чанер Еркин даде преднина на „фенерите“ в 12-а минута, но само 2 по-късно Мариус Никулае изравни за Васлуй. Развръзката дойде в последните 20 минути, в които гостите вкараха нови два гола, дело на Дирк Каут, а крайното 4:1 оформи Муса Соу в 90-а минута.

За сметка на Миланов, в турнира продължава друг бивш футболист на Левски – Дарко Тасевски. Македонският футболист бе титуляр за своя Ирони Кирят Шмона, който завърши 2:2 като гост на Нефчи Баку и така с общ резултат 6:2 се класира за плейофния кръг.