Българският национал Живко Миланов и неговият Васлуй се класираха за финала за Купата на Румъния. Тимът на българина разби с 4:0 състава на Брашов и с общ резултат 4:1 намери място в последния мач на надпреварата, където ще срещне отбора на Клуж, в който се подвизава бившият нападател на ЦСКА Клаудиней Апересидо – Ней.

Миланов започна двубоя днес като титуляр и остана на терена до края. Другият българин в състава Станислав Генчев остана извън групата заради травма.

Домакините откриха резултата Костин в 27-ата минута, а само две по-късно Уесли увеличи преднината на Васлуй. В първите минути на втората част бе решено всичко, след като Санмартеан направи 3:0, а малко след това играч на гостите бе отстранен от игра с директен червен картон. В 73-ата минута Костли оформи крайното 4:0 и класиране на Васлуй на финал за Купата на северната ни съседка.