И двамата българи в състава на Манчестър Сити - Мартин Петров и Валери Божинов - взеха участие при победата на отбора над Дарби Каунти в мач от втория кръг на Премиършип. „Гражданите” се наложиха като домакин с минималното 1:0.

Старши треньорът Свен Йоран Ериксон гласува пълно доверие на крилото Мартин Петров, който излезе на терена като титуляр, но бе заменен в 74-та минута.

Другият национал Валери Божинов влезе като резерва в 77-та минута.

Двамата българи опитаха да увеличат преднината на Манчестър Сити, но въпреки надеждите и желанието им до такъв не се стигна. В опита си да бъде максимално полезен за своя тим Мартин Петров успя да си изработи жълт картон в края на първата част.

Единственото попадение в срещата падна в 43-та и бе дело на Джонсън.

По този начин два кръга след началото на сезона в Англия „гражданите” вече имат две победи. На старта на Премиършип футболистите на Свен Йоран Ериксон победиха с 2:0 като гости Уест Хем.