Манчестър Сити с Мартин Петров и Валери Божинов започна по отличен начин сезона във Висшата лига. „Гражданите” победиха с 2:0 като гости Уест Хем.

Петров започна като титуляр и направи силен дебют в Англия. Полузащитникът отправи четири шута към вратата на „чуковете”. Свръхзвуковият българин изкара пълни 90 минути на „Ъптън Парк”. Мартин Петров безспорно бе сред най-класните футболисти по време на двубоя в Лондон.

Божинов влезе на мястото на един от голмайсторите за Сити Роландо Бианки в 61-та минута. Бившият футболист на Ювентус пропусна да отбележи с глава, след перфектно центриране на Петров отляво. В края на мача Божинов отново пропусна да се разпише.

Мачът бе практически решен в 87-та минута от Джеовани, който отбеляза с техничен удар покрай вратаря на Уест Хем.