Отборът на Амкар Перм претърпя поражение с 1:2 като гост на Спартак Налчик, в мач от 30-я кръг на руското първенство. Защитникът Захари Сираков обаче ще се надява бързо да забрави мача, след като второто попадение за съперника бе записано на негово име, като автогол. Другият българин в състава, сочен за един от най-креативните играчи на Амкар Георги Пеев не попадна в групата заради наказание.

Първото попадение в срещата падна в даденото от съдията продължение на първото полувреме. Митришев намери Роман Концедалов, който не се поколеба и изведе Спартак Налчик напред.

Само две минути след почивката, дойде и един от най-неприятните мигове за Захари Сираков. След центриране от корнер, топката бе насочена към Митришев, но в опита си да го изпревари, българският бранител засече сам топката в глава в своята мрежа за 2:0.

В самия край на мача Евгений Тюкалов върна един гол за Амкар, но въпреки това тимът напусна терена като победен.

След загубените 3 точки, съставът от Перм заема 12-а позиция с 27 точки, докато Спартак Налчик е на 15-о място с 24 пункта.

Spartak Nalchik - Amkar Perm 2:1 by FootballKing1892