Българският нападател на Енерги Котбус Димитър Рангелов вкара нови два гола при зрелищното равенство 3:3 у дома срещу Айнтрахт Франкфурт, с което излезе начело в голмайсторската листа във Втора Бундеслига, оформяйки засега сметката си на шест попадения в първите седем кръга.

Рангелов, който при Лотар Матеус загуби мястото си в националния отбор на България, даде солидна преднина на Енерги в мача им с Айнтрахт, като наниза двете попадения в 10-ата и 50-ата минути, с които тимът му поведе с 2:0.

В 66-ата минута Роб Френд обаче върна едно попадение и макар Даниел Адлунг да направи малко по-късно 3:1, интригата бе върната от Юмит Коркмаз, който вкара втори гол за гостите в 72-ата. Идрису пък разочарова зрителите в Котбус с изравнителен гол в 89-ата минута за 3:3.

Рангелов остана на терена за тима си през целия мач, а след тази среща Енерги остава четвърти в класирането с 14 точки, на четири зад лидера Гройтер Фюрт на Асен Караславов. Кристофър Ньоте от Фюрт е другият лидер при голмайсторите, също с шест гола, колкото има и Митко Рангелов.