Капитанът на България и Астън Вила Стилиян Петров игра пълни 90 минути за клубния си тим при победата с 3:1 у дома срещу Блекбърн в среща от втория кръг на Висшата лига на Англия.

Домакините поведоха с 2:0 в средата на първото полувреме, като първо Габриел Агбонлахор се разписа за Вила в 12-ата минута след пас на Дарън Бент, а в 25-ата самият Агбонлахор подаде на Емил Хески, който удвои.

Розите стигнаха до единственото си попадение в 52-ата минута, когато точен бе Мортен Гамст Педерсен. Крайното 3:1 за домакините оформи Дарън Бент в 68-ата.

В 80-ата минута Стилиян Петров получи жълт картон, а победата изкачи Астън Вила на първото място във Висшата лига с актив от 4 точки и голова разлика 3:1, какъвто актив има и Ливърпул.

В друг днешен двубой новакът Куинс Парк Рейнжърс би с 1:0 като гост Евертън с гол на Томи Смит в 31-ата минута. Суонзи и Уигън пък направиха равенство 0:0.