Отборът на Твенте победи с 2:0 Васлуй в първия мач от третия квалификационен кръг на Шампионската лига. Най-интересното от целия сблъсък обаче има български корени, при това семейни.

Един срещу друг се изправиха Николай Михалов и Живко Миланов, които са част от една голяма фамилия, тъй като Бисера Михайлова, която е сестра на вратаря Ники Михалов и дъщеря на президента на БФС Борислав Михайлов, преди известно време мина под венчилото с Живко Миланов.

Първият мач се игра в Арнхем, защото стадионът на Твенте все още не е в състояние да приема спортни мероприятия.

Двамата българи излязоха като титуляри за своите отбори и останаха на терена до последния съдийски сигнал. Логичното обаче се случи и соченият за фаворит в мача тим на Твенте излезе краен победител. И двете попадения за холандците реализира Марк Янко.

В 17-та минута Живко Миланов трябваше да получи медицинска помощ, но в крайна сметка успя да доиграе срещата.

Капитанът на националния отбор на Австрия се разписа от дузпа още в 34-та минута на срещата след нарушение срещу самия него. Отново той в 57-та оформи крайното 2:0, след като успя да се възползва от отбила се топка от гредата и с точен удар отблизо вкара в мрежата на румънците.

Втората част от "семейната сага" или реваншът ще се състои след седмица в Румъния.