Нападателят на Любин Заглебие Илиян Мицански отново се превърна в герой за своя тим, реализирайки двете попадения за победата с 2:0 в „българското дерби” на полския шампионат срещу Арка. В тима на домакините като титуляр започна Любомир Любенов, а Стойко Сакалиев остана резерва.

Двамата българи останаха на терена през всичките 90 минути.

Това е втори пореден двубой за Мицански, в който нападателят бележи два гола. Преди седмица Заглебие постигна важна победа над Рух Хожов с 2:0, като тогава попаденията отново бяха на българина.

ВИЖТЕ ПЪРВОТО ПОПАДЕНИЕ НА МИЦАНСКИ

Днес Мицански откри головата си сметка в 25-ата минута, когато бе точен от дузпа. Всичко в мача бе решено от българина през втората част. Мицански реализира вторият си гол 18 минути преди последния съдийски сигнал, с което оформи и крайния резултат в срещата.

Така Заглебие продължава да се изкачва във временното класиране и вече се намира на 11-то място, на три точки от зоната на изпадащите.