Българският футболист Ивелин Попов направи поредния си силен мач за отбора на Кубан Краснодар. Той се отчете с две асистенци при победата с 2:1 като гост на Том Томск от втория кръг на руското първенство.

Кубан поведе още в 6-та минута, когато Ивелин Попов пусна извеждащ пас към Ибрахима Балде, който излезе сам срещу вратаря на Том Божович и го преодоля с премерен удар.

Отборът от Краснодар удвои своята преднина в 13-та минута, когато Ивелин Попов подаде към Осбилис, който с хубав удар от средно разстояние прати топката в десния ъгъл на Божович за 0:2.

Почетното попадение за Том Томск отбеляза Панченко в 24-та минута.

Джибрил Сисе направи официален дебют за Кубан, като влезе в игра в 64-та минута.

За Том Томск по 90 минути играха Пламен Николов и Живко Миланов, а за Кубан през целия мач на терена бе Ивелин Попов.

Кубан Краснодар събра актив от 4 точки, а Том Томск записа втора поредна загуба.