Водачът Милан победи с класическото 3:0 Сампдория като домакин и поведе в класирането на Серия А с шест точки пред втория Наполи, който в неделя е домакин на Удинезе.

Кларънс Зеедорф даде преднина на росонерите в 20-ата минута след подаване на Кевин Принс Боатенг, а Антонио Касано удвои в 54-ата от дузпа. Крайното 3:0 за Милан, който игра без контузения Златан Ибрахимович, фиксира Робиньо в 61-ата минута.

В същото време шампионът за последните 5 години – Интер, загуби с 0:2 гостуването си на Парма и се прости с надеждите си за нова титла, след като изостана на цели 8 точки от водача, а до края остават само 5 кръга.

Валери Божинов показа изключителна активност в състава на дуковете и за само 8 минути на терена успя да запише асистенция за второто попадение, реализирано от Амаури в 86-ата минута.

Божинов влезе в игра в 82-ата, като замени вкаралия първия гол за Парма в 35-ата минута Себастиан Джовинко.

С този успех пармалатите се изкачиха на 4 точки над зоната на изпадащите и сериозно увеличиха шансовете си да играят в Серия А и следващата година.