Благой Георгиев бе в основата на победата на Амкар Перм над Анжи Махачкала с 1:0 в мач от 16-я кръг на руския шампионат. Единственият гол за успех падна в самия край на мача и бе дело на Дмитрий Белорусов, а Георгиев, който изкара пълни 90 минути на терена, се отчете с дейно участие в тази ситуация.

Захари Сираков и Георги Пеев също записаха по 90 минути и оставиха добри впечатления, като Сираков получи и жълт картон в 71-ата минута. Благой Георгиев също бе декориран в жълто, но през първото полувреме.

Двата състава демонстрираха сравнително предпазлива игра през целия мач, като по всичко личеше че двубоят няма да излъчи победител. Така се стигна до 89-ата минута, при която домакините от Амкар стигнаха до корнер. Зад топката застана именно Георгиев, който центрира в наказателното поле. Получи се разбъркване, а топката отново се върна в Георгиев, който отново центрира в наказателното поле, а играч на Амкар отклони с глава към Дмитрий Белорусов, който не пропусна да се разпише - 1:0.