Металург Донецк с Велизар Димитров в състава си постигна изключително драматична победа с 1:0 като гост на Ворскла Полтава в мач от 28-я кръг на украинското първенство.

Димитров започна като титуляр за Металург и игра 90 минути.

Единственото попадение в срещата падна в четвъртата минута на добавеното време на срещата, а негов автор бе Воловюк.

Със спечелените три точки Металург се приближи много близо до това да си осигури участие в турнира Лига Европа през следващия сезон. Отборът от Донецк се намира на пета позиция с 46 точки.

Волин Луцк загуби с 1:3 като домакин от Арсенал Киев и по този начин домакините усложниха ситуацията си, като все още не са си гарантирали оставане в елита на украинския футбол.

Петър Занев игра 90 минути а Волин.

Волин се намира над чертата на изпадащите, като заема четиринадесто място с 25 точки.