Отборът на АПОЕЛ Никозия с Живко Миланов в редиците си постигна важна победа с 2:1 като гост на Анортозис в едно от големите дербита на кипърския футбол.

Двубоят бе от 24-ия кръг на местния шампионат, а след успеха АПОЕЛ запази първото си място в класирането.

Живко Миланов изигра 90 минути за своя отбор като се записа и в статистиката с жълт картон в края на първото полувреме.

Томас де Винсенти даде аванс на гостите в 24-ата минута, а 8 минути по-късно Пиерос Сотеру удвои аванса на АПОЕЛ. Дино Ндволу върна едно попадение за Анортозис, но домакините не успяха да се доберат до изравняване.

Така АПОЕЛ вече има 56 точки и продължава да води с една пред втория АЕК Ларнака. Аполон е трети с 49 точки, а Анортозис заема четвърта позиция с 48.