Валентин Илиев и Петър Занев играха като титуляри за Волин Луцк при победата с 2:0 над Черноморец Одеса в мач от третия кръг на украинското първенство по футбол.

Българските защитници останаха цял мач в защитната четворка на отбора от Луцк, който стигна до първия гол в мача в 14-та минута. Тогава точен беше румънецът Силвиу Изворану, който добави в мрежата на Дмитрий Безотосний отбит от гредата удар.

Второто попадение беше дело на другия румънец в състава на Волин - Ерик Бицфалви. Той стреля от далечно разстояние в 77-та минута, топката рикошира в Маркус Бергер и попадна в мрежата за 2:0.

Черноморец пропусна отличен шанс за изравняване в началото на втората част. В 47-та минута отборът от Одеса получи възможност да вкара от дузпа, но Лео Матос стреля слабо и вратарят Максим Старцев улови топката.

Победата изкачи Волин на трето място в класирането, като отборът от Луцк е равен по точки с втория Металист Харков. И двата тима имат актив от по седем пункта.