Твенте, без Николай Михайлов в състава си, се класира за четвъртфиналите в турнира за купата на Холандия. Шампионите на страната за 2010 година разгромиха с 5:0 у дома елитния Витес и си осигуриха място сред най-добрите осем в надпреварата.

Плеймейкърът Тео Янсен откри резултата в 29-ата минута, а три минути по-късно Люк де Йонг направи 2:0 от дузпа след като беше фаулиран в наказателното поле от Слободан Райкович.

Голове на Янсен и Насер Шадли направиха преднината на Твенте 4 гола минута още преди почивката.

Люк де Йонг реализира петото попадение за шампионите след точно един час игра и оформи крайното 5:0.

В сряда лидерът в холандското първенство ПСВ Айндховен гостува на Рода, а носителят на трофея Аякс е домакин на АЗ Алкмаар в четвъртък.