Светослав Тодоров бе титуляр и остана на терена до 52-ата минута при загубата на Ховерла-Закарпатие с 0:2 като гост на Арсенал Киев в мач от 11-ия кръг на украинското първенство.

Българският нападател беше заменен от Дамиен льо Талек в началото на второто полувреме.

Головете за Арсенал реализираха Владимир Гоменюк в края на първото полувреме и Александър Ковпак в средата на втората част.

След тази загуба Ховерла-Закарпатие се намира на предпоследното 15-о място с актив от седем точки.

В друга среща от кръга воденият от българския старши треньор Николай Костов отбор на Карпати Лвов загуби с 1:2 навън срещу Заря Луганск.

Иля Галюза се разписа от дузпа за Заря в 56-ата минута, но само три минути по-късно Игор Ошчипко изравни.

Победният гол в полза на домакините бе дело на Павло Кудзик в 69-ата минута на срещата.

Карпати е на 14-а позиция до момента с девет спечелени точки.

Петър Занев игра 90 минути за Волин Луцк при победата с 3:0 като гост на последния в украинското първенство Металург Запорожие.

В групата на Волин не бе бившият футболист на ЦСКА Валентин Илиев.

Пилипчук и Бикфали решиха мача в рамките на една минута, след като и двамата вкараха в 34-та минута.

Третото попадение в срещата падна в 50-та минута и бе дело на Аржанов.

След тази победа Волин събра актив от 15 точки и се изкачи на осма позиция.