Амкар Перм победи с 1:0 Анжи Махачкала в мача от 2–ия кръг в руската Първа лига. За домакините титуляри започнаха Захари Сираков, Георги Пеев и Мартин Кушев. За гостите пък дебютни минути записа Тодор Тимонов, който се появи в игра през второто полувреме.

Захари Сираков напусна терена в 31-та минута, когато бе заменен от Алексей Попов. Причината е травма, която българинът е получил. Пеев и Кушев записаха пълни 90 минути.

В първия двубой от началото на сезона миналата седмица новото попълнение в състава на Анжи Тимонов не се появи в игра. Днес обаче бившият играч на ЦСКА направи своя дебют, след като в 84-та минута замени Йосан.

В 40-та минута, гостите останаха с човек по-малко, след като за втори жълт и съответно червен картон терена трябваше да напусне Шукуров. Единственото попадение във вратата на Анжи пък падна в 74-та минута, когато Черенчилков реализира за 1:0 в полза на Амкар.

След победата тимът от Перм зае 8-то място с актив от 3 точки. Анжи пък има 1 точка и е 11-ти.