Макаби Тел Авив излезе начело в класирането на израелския шампионат след победа с 2:1 у дома над Апоел Петах Тиква.

За Макаби едно полувреме изигра българският национал Димитър Рангелов, който влезе в игра на почивката на мястото на Келим Шабан.

Първото попадение на стадион Блуумфийлд в Тел Авив падна в 70-ата минута, като във вратата на домакините се разписа Давид Битон.

Макаби стигна до обрата в последните седем минути от мача. Първо Елиран Атар изравни за 1:1 в 83-ата, а в Харис Медунджадин донесе успеха с 2:1 в четвъртата минута от добавеното време.

Макаби Тел Авив излезе начело в класирането 12 точки от пет мача, следван от два отбора с по десет точки от четири срещи.

В друга среща в първенството на Израел Макаби Петах Тиква и Ашдод на Димитър Макриев завършиха при равенство 2:2, като Макриев игра цял мач за гостите.