Живко Миланов и неговият АПОЕЛ Никозия записаха 11-а поредна победа в кипърското първенство. Във втория кръг от Шампионския поток на местния шампионат АПОЕЛ надигра Омония в дербито на Никозия с 2:1 и по този начин остава лидер с 68 точки, на 3 пред втория АЕК Ларнака.

Лусиано Бебе откри за гостите от Омония в 35-ата минута, а преди края на първата част Гиоргиос Ефрем изравни. Вандер донесе трите точки за АПОЕЛ с попадение в 84-ата минута.

В същото време Димитър Макриев вкара поредния си гол в кипърския елит, но той се оказа само почетен за неговия Неа Саламина, който загуби с 1:2 гостуването си на Аполон Лимасол.

Фрейре и Папулис от дузпа вкараха за Аполон през втората част, а Макриев реализира за крайното 2:1 в 84-ата минута. За българина това бе гол №15 от началото на сезона. А отборът му остава шести с 33 точки и до края на сезона ще остане на тази позиция, тъй като петият в шампионския поток Анортозис има 19 точки повече.