Българският национал Ивелин Попов се разписа за Рубин Казан, а Николай Димитров пропусна дузпа за домакина Урал при равенството 1:1 в срещата от 24-ия кръг на руското футболно първенство.

Попов, който от средата на февруари е преотстъпен от шампиона Спартак Москва, откри резултата в 34-ата минута с втория си гол в три мача за отбора. Той вкара от 6-7 метра, след като вратарят Ярослав Годзюр отби право към него ниско центриране по тревата от дясно на Павел Могилевец.

Попов беше заменен в 68-ата минута от Сердар Азмун, а минута по-късно Урал получи правото да изпълни дузпа след игра с ръка в пеналта на Егор Сорокин. Николай Димитров се опита да изпълни технично в средата на вратата, но Сослан Джанаев остана на място и улови.

Три минути по-късно Урал все пак изравни с точен изстрел с глава на Ерик Бикфалви, а веднага след това Димитров беше заменен.

Домакините завършиха мача с 10 души, след като голмайсторът Бикфалви беше отстранен с втори жълт картон малко преди края.