В среща от 20-ия кръг на руското първенство Спартак Москва направи 1:1 като гост на Локомотив в московско дерби.

Българският национал Ивелин Попов се появи като резерва в 70-ата минута на двубоя на мястото на Ананидзе, но не успя да се разпише.

В 26-ата минута Ананидзе изведе Зе Луис очи в очи с вратаря, който се разписа, но попадение нямаше, след като футболистът на Спартак беше в засада.

Ари откри за домакините в 41-ата минута на двубоя, но Куинси Промес изравни в 52-ата минута.

До края на двубоя въпреки опитите на двата състава да стигнат до победата се оказаха безуспешни и те взеха по 1 точка.

В класирането Спартак е уверен лидер с актив от 45 точки, но мач повече от ЦСКА и Зенит, а разликата в точките е 9 в полза на спартаковци.

Локомотив е на 10-ото място с актив от 27.