Националът Ивелин Попов бе в основата на гръмката победа на Спартак Москва над Астана на Станимир Стоилов с 5:0 в контролна среща. Двата тима в момента са на подготовка в Дубай.

Попов влезе в игра след почивката, когато станаха и най-интересните моменти в двубоя. Попето асистира за първите две попадения и вкара третия за Спартак.

Московчани откриха резултат в 55-ата минута чрез Зе Луиш, който получи от българина. Последва нова добра атака за Спартак в 72-ата минута, когато след центриране отдясно на Попов, а Зе Луиш засече с уникална задна ножица за 2:0. Куинси Промес направи резултата 3:0 в 79-ата минута, а само две по-късно Ивелин Попопв получи топката на два пред вратата на Астана, изчака приближаващия защитник на казахстанците и хладнокръвно пусна топката във вратата за 4:0.

Кройното 5:0 оформи Александър Зуев в 89-ата минута.