Вратарят Пламен Илиев и неговият тим Астра победиха като домакин с 2:1 Ботошани в среща от 22-ия кръг на румънското първенство.

Тимът на българина започна отлично срещата и откри резултата в 9-ата минута, когато Йоница се разписа от дузпа.

В средата на полувремето Анатоле Абанг ритна лошо в коляното противников футболист и получи директен червен картон, оставяйки домакините в намален състав.

В 62-ата минута Пламен Илиев изпусна топката и в опита си да я улови повторно, събори играч на Ботошани. Реферът посочи бялата точка, а Михай Роман вкара за 1:1. Малко след това българският вратар се реваншира с две блестящи спасявания.

Развръзката настъпи в 85-ата минута, когато Белу остана на празна врата и донесе победата на Астра.

Благодарение на успеха днес, тимът на Астра измести Ботошани от 4-ото място в класирането с актив от 37 точки като Ботошани са с две по-малко. Начело е ЧФР Клуж с аванс от 5 точки пред Стяуа.