Българският национал Пламен Илиев изигра цял мач за своя Астра, но не успя да му помогне да стигне до успеха в гостуването на Поли Тимишоара. Домакините надделяха с 2:1.

Първият гол в мача падна в 37-та минута, малко след като за два жълти картона беше изгонен Анатоле Абанг от гостите. При гола за Поли Илиев изби една топка на излезлия сам срещу него Абрау, но топката попадна на крака на Алекс Мунтяну и той преодоля българския страж.

Веднага след това българинът беше декориран в жълто, а въпреки че бяха с човек по-малко играчите на Астра изравниха в 59-та минута, когато точен беше Силвиу Балауре за 1:1.

Но всичко за Илиев и компания приключи в 71-та минута. Тогава Себастиан Майлат стреля от 30 метра, вратарят беше на голлинията си, но позволи топката да го прехвърли и да се оплете в мрежата му за 2:1.

След този развой Астра остана на петата позиция с 24 точки. Поли Тимишоара е с 21 точки на деветото място в таблицата на румънския шампионат.