Българският футболист Петър Занев изигра цял мач за своя Енисей при загубата като гост с 0:1 от Рубин Казан в мач от 7-ия кръг на руското първенство.

Защитникът остана през всичките 90 минути на терена и на няколко пъти успя да се намеси с вещина, за да не се стигне до опасна ситуация пред вратата на тима му.

Единственото попадение в срещата падна още в 6-ата минута на срещата. Съотборникът на Занев - Раде Дугалич, допусна грешка, подари топката на Сердар Азмун, той подаде на Дмитрий Полоз, който се разписа от около 10 метра за 1:0.

След поражението с 0:1 Енисей се намира на 13-о място с едва 5 точки, докато Рубин Казан е на 5-а позиция с 10. Лидер в шампионата на Русия към момента е Зенит Санкт Петербург с 16 точки след 6 изиграни срещи.