Българският национал Петър Занев започна като титуляр и остана на терена 90 минути при загубата на неговия Волин Луцк с 0:2 от Динамо Киев в мач от 20-тия кръг на украинското първенство. Другият българин в състава на Волин Валентин Илиев бе в групата за двубоя, но така и не се появи на терена.

Пред 7 хиляди зрители на стадион „Авангард“ в Луцк, всичко по-интересно се случи през второто полувреме. В 50-а минута Андрей Ярмоленко откри резултата, а точка на спора сложи Денис Гармаш 20 минути по-късно.

В класирането Динамо е на трето място с 41 точки, с цели 16 зад лидера Шахтьор. Битката на киевчани е с втория Днипро, който има 44 точки и за момента държи позицията, която дава право на участие в квалификациите за Шампионска лига. Волин е на 11-а позиция с 23 точки, на 12 пред зоната на изпадащите.