„Българският” Амркар победи Рубин Казан с 2:1 като гост в първия мач от 23-ия кръг в Руската Първа лига.

За тима от град Перм титуляри започнаха Захари Сираков, Георги Пеев и Мартин Кушев. Именно Пеев донесе победата за гостите с попадението си за 2:1. Българският голмайстор напусна в 84-та минута, когато неговото място зае Афанасъев. Сираков и Кушев записаха по пълни 90 минути.

Четвъртият българин в Амкар Димитър Телкийски не попадна в групата на своя отбор за срещата с руския шампион, а Жеан Карлос остана резерва.

Домакините успяха да открият резултата в своя полза още в 7-та минута с гол на Домингес за 1:0. Само тринайсет минути по-късно обаче Амкар успя да възстанови статуквото. В 20-та минута Сикимич реализира за 1:1, като при този резултат приключи и първото полувреме. Трите точки за Амкар донесе именно Георги Пеев в 65-та минута, когато вкара за 2:1.

След победата, Амакр заема 11-то място с актив от 27 точки. Рубин продължава да е начало на временното класиране с 47 точоки.