Българският футболист Васил Панайотов реализира гол за своя тим Агия Напа, който обаче загуби с 1:5 като домакин на гранда Анортозис в мач от 16-ия кръг на кипърското първенство.

Панайотов и другият българин в Агия Напа Веселин Марчев изиграха цял мач за своя тим, който обаче не бе в състояние да се противопостави на своя съперник.

Първият гол в двубоя падна в 33-ата минута и бе дело на стар познайник у нас – бившият играч на Левски Тони Калво, който в момента защитава фланелката на Анортозис. Испанецът реализира от дузпа в 33-ата минута, а Макрис удвои в 56-ата.

Панайотов върна надеждата за домакините в 71-ата минута, но червеният картон на съотборника му Месиу веднага след това сложи точка на амбициите им. До края на мача гостите реализираха още три гола чрез Макрис и Авраам на два пъти.

В класирането Анортозис е на шесто място с 25 точки, докато Агия Напа остава на последната 12-а позиция с 9.