Защитникът на ПСВ Айндховен Станислав Манолев получи втори червен картон в първенството на Холандия в рамките на само три седмици.

Българският национал бе изгонен в 42-ата минута при гостуването на НАК Бреда, след като получи два жълти картона.

Иначе срещата започна отлично за Манолев, който още в петата минута асистира на Жоржиньо Вийналдум, който вкара за 1:0 за ПСВ. Домакините от Бреда обаче бързо направиха пълен обрат и с голове в 12-ата и 16-ата минути поведоха с 2:1, като точни бяха Санти Колк и Антъни Лурлинг.

В 54-ата минута НАК Бреда Колк вкара втори си гол в мача, фиксирайки крайното 3:1.

С този успех НАК се отдалечи на три точки от зоната на изпадащите, докато ПСВ пропусна да излезе начело в класирането, като остана на трето място и е над точка зад лидера Аякс, който обаче е с мач по-малко.