Българският национал Станислав Манолев получи червен картон при изненадващата загуба на неговия ПСВ Айндховен с 0:3 от Грьонинген в мач от 22-рия кръг на холандската Ередивизие.

Крайният защитник, който тъкмо бе изтърпял наказанието си за натрупани жълти картони, започна като титуляр, но напусна терена в 56-а минута заради получен втори жълт картон.

Още преди това Грьонинген бе повел с 2:0 след голове на Сук в 29-а и на Бакуна в 51-а минута. В намален състав, ПСВ допусна още едно попадение, дело на Сук в 74-а минута, с което бе оформено и крайното 3:0.

В класирането за сега ПСВ остава лидер с 45 точки, но може да бъде изместен от АЗ Алкмаар, който има същият актив и мач по-малко. Грьининген е на осма позиция с 32 точки.