Вратарят Димитър Митов започна като титуляр за Абърдийн при победата с 4:0 у дома срещу четвъртодивизионния Спартанс на четвъртфиналите в турнира за купата на Лигата в Шотландия. Българският национал остана на терена през всичките 90 минути на двубоя.

"Доновете", които достигнаха до финала в турнира през миналия сезон, поведоха след близо четвърт час игра след попадение на Папе Хабиб Гейе, а минута преди почивката Кевин Нисбет направи 2:0. Лейтън Кларксън също се разписа във вратата на столичани в 46-ата минута. Крайното 4:0 беше оформено от словенеца Естер Соклер в 72-ата минута.

За полуфиналите в турнира се класира и Рейнджърс. Носителят на трофея от миналия сезон победи с 3:0 у дома ФК Дънди.