Стилиян Петров направи емоционално завръщане на терена на "Селтик Парк", където взе участие в благотворителния мач между отборите на Хенрик Ларсон и Любо Моравчик. И двамата са бивши съотборници на Стан в Селтик, а българинът бе част от отбора на Ларсон, който спечели с 5:2.

Само ден след спечеления требъл от любимците им 60 хиляди фенове на Селтик изпълниха своя любим стадион и посрещнаха част от своите някогашни герои като Стилиян, Нийл Ленън, Джон Хартсън, Том Бойд, Джаки МакНамара, както и звездни фенове на Селтик като Мартин Компсън, Рос МакКол, Джани Капалди и Джон Хигинс..

Исторически триумф на Селтик в Шотландия

Именно Стилиян отбеляза и първия гол в двубоя. Той падна в 10-ата минута, в която Стилиян получи прехвърлящ пас, пое майсторски на гърди, след което с много технично изпълнение надхитри вратаря Артур Боруц.

В крайна сметка отборът на Ларсон спечели с 5:2 като шведът реализира хеттрик, а Любо Моравчик реализира едно от попаденията за своя отбор.