Българският нападател Валери Божинов дебютира с фланелката на хърватския Риека. Футболистът, който в момента кара проби в тима, попадна в стартовите 11 за контролата с четвъртодивизионния германски тим Манхайм.

Двубоят се игра в Португалия, където в момента хърватите са на подготовка.

В 13-ата минута Божинов се отличи с добра изява. Той се пребори за една топка, гардира я отлично и я подаде на Распопович. Неговият удар обаче бе спасен от вратаря.

Две минути по-късно Божинов изпълни свободен удар. Никой от двата отбора не успя да достигне до топката и тя за малко не попадна в мрежата. На полувремето Божинов бе сменен от Дангубич, като Риека вече губеше с 0:1.

В крайна сметка хърватите паднаха от Манхайм с 0:2, като двата гола за германците отбеляза Корте в 43-ата и 51-ата минута на среща.