Българският защитник Живко Миланов изигра пълни 90 минути при равенството 1:1 на своя Васлуй с Газ Метан от 30-ия кръг в румънския шампионат. Така колебливата форма на отбора е на път да го извади съвсем от битката за евротурнирите, след като основаният през 2002 година клуб е постигнал едва една победа за последния месец.

Изглеждаше, че все пак Миланов и компания поемат по правия път, след като откриха още в 18-ата минута чрез Бухаеску, но Дан Роман попари надеждите им 10 минути преди края на мача.

Васлуй не успя да намери сили за нов гол и се задоволи с точката, която бе 46-ата в техния актив. Към момента отборът на Миланов заема 6-ото място, но може да се смъкне до 9-ото, като Рапид Букурещ, Брашов и ЧФР Клуж спечелят мачовете си от кръга.