АПОЕЛ Никозия с Живко Миланов в състава си победи Омония с 2:1 в дербито на 26-ия кръг в кипърското първенство.

Миланов изигра 90 минути, а Сотеру и Барал осигуриха успеха на АПОЕЛ с попадения през първото полувреме. Дербишър върна едно попадение в края на мача.

В класирането АПОЕЛ продължава да държи лидерската позиция с 62 точки, а Омония е на пета позиция с 50.

В същото време Димитър Макриев реализира гол за Неа Саламина, но неговият отбор загуби с 1:3 домакинството си на Кармиотиса в друг мач от кръга. Макриев откри резултата в 25-ата минута, но през второто полувреме три попадения на съперника доведоха до загуба за българина и неговите съотборници.

Поражение с 1:3 от Арис допусна и тимът на Ахнас, за който по 90 минути изиграха Филип Филипов, Пламен Крачунов и Борислав Стойчев.