Отборът на Металург Донецк стартира сезона в Украйна с равенство. Съставът, воден от Николай Костов, записа 1:1 като гост на непретенциозния тим - Иличевец. Въпреки отличните прояви по време на подготвителния лагер в Австрия, Металург не успя да покаже пълните си възможности и по-скоро загуби две точки, отколкото да спечели една от този двубой.

Българинът Чавдар Янков игра само 21 минути, след което бе заменен от треньора, без да стане ясно дали полузащитникът е получил контузия.

Велизар Димитров изобщо не попадна в групата, тъй като продължава да се възстановява от травма, а Зе Соарес напусна терена в 67-та минута.

Първото попадение падна през първото полувреме. В 37-та минута Мгуни от състава на Металург получи пас от дълбочина, излезе сам срещу вратаря и прати топката в далечния ъгъл за 1:0.

Изравнителният гол за Иличевец реализира Тищенко в 56-та минута на срещата, след като отблизо направи резултата 1:1.