Мартин Петров бе титуляр за Болтън при загубата с 1:2 като гост на Бирмингам Сити в среща от 38-ия кръг на Висшата лига.

Кевин Филипс и Крейг Гарднър направиха 2:0 за домакините с попадения в 4-ата и 59-ата минути, а Йохан Елмандер върна едно попадение за Уондърърс в 71-ата минута.

Марто пък бе заменен от хърватския нападател Иван Класнич в 73-ата минута, но до края на срещата нов гол на Сейнт Ендрю'с не падна.

Капитанът на Астън Вила Стилиян Петров пък не влезе в игра при равенството 2:2 като гост на Евертън, въпреки че бе на пейката.

Карамелите дръпнаха с 1:0 с гол на Лиън Осмън в 38-ата, но Вила поведе с 2:1 с две попадения на Дарън Бент в 47-ата и 68-ата минута. Крайното 2:2 оформи Лейтън Бейнс от дузпа в 83-ата.