Лидерът в холандския шампионат ПСВ Айндховен завърши при равенство 0:0 гостуването си на 12-ия Де Граафшап.

Българският национал Станислав Манолев игра пълни 90 минути в отбраната на филипсите, която не допусна гол.

Може би решаващ момент в мача от 18-ия кръг на Ередивизие бе в 36-ата минута, когато опитният полузащитник Орландо Енгелаар бе изгонен.

ПСВ трябваше да играе почти цял час с човек по-малко и това повлия на възпитаниците на Фред Рутен, които не успяха да отбележат необходимия им гол.

В 80-ата минута и Юри Роуз от тима на домакините получи червен картон, но в последните минути, през които и двата тима бяха с по десет човека, статуквото не се промени.

ПСВ Айндховен остава начело в класирането с точка пред втория Твенте. Тимът на Николай Михайлов обаче може да се изкачи начело, ако спечели срещу Хееренвен като гост в неделя.