Отборът на Асколи до 19-годишна възраст, част от който е и 17-годишния български талант Стефан Статев, изгубиха злощастно с 2:3 в добавеното време на срещата срещу юношите на Рома в Примаверата.

Българският талант Статев изигра около 60 минути за италианския тим, след което беше сменен заради болки в бедрото.

Двубоят започна с логично надмощие на Рома, които поведоха с 1:0 срещу по-неопитния си и по-скромен съперник. Асколи обаче бързо намериха ритъм и в следващите 30-на минути на свой ред доминираха, за да вземат преимущество и да изравнят резултата.

През втората част двата тима си размениха още две бързи попадения, съответно от дузпа за "римляните" и от пряк свободен удар за Асколи. В последната секунда на срещата, в 96-та минута, все пак грандът намери решителен гол за 3:2, за да вземе трите точки в този дебютен за двата тима мач от първенството.