Българският нападател Димитър Макриев вкара 18-ия си гол през сезона в Кипър, като се разписа за неговия Неа Саламина при градското дерби с Анортозис, завършило 1:1. Това е и първа точка за червено-белите от Фамагуста в плейофите. Те обаче останат 6-и с 34 точки, а Анортозис е пред тях с 58.

Българинът откри резултата в 31-ата минута с удар с глава от малкото наказателно поле. В следващия час игра Анортозис увеличи оборотите и взе инициативата, но стигна само до равенството чрез Андреа Орланди в 66-ата минута. Познатите в България Тони Калво и Жереми Манзоро пропуснаха по една възможност за Анортозис.

Без Симеон Славчев Аполон (Лимасол) се наложи с 1:0 над шампиона Апоел и остава в битката за 3-ото място с Омония до последно. Аполон е с 65 точки, на 2 от Омония, който днес отнесе с 3:1 като гост вицешампиона АЕК (Ларнака). /БТА