Димитър Макриев и неговите съотборниците от Ашдод отпаднаха драматично от турнира за Купата на Израел. На 1/4-финал Ашдод загуби от Макаби Рамат Ган след изпълнение на дузпи, като пропуск от бялата точка направи именно българският национал.

Макриев започна като титуляр и игра през всичките 120 минути игрално време. В редовното време резултатът бе 2:2, като Ашдод повеждаше на два пъти, но гостите успяваха да изравнят. В 113-тата минута домакините останаха и с човек по-малко, но в крайна сметка ролетката на дузпите трябваше да реши мача.

При първите 4 дузпи двата отбора бяха безгрешни, преди да дойде ред за изпълнението на Макриев. След неговия пропуск гостите поведоха с 3:2 и след още една изпусната дузпа от Ашдод, Макаби победи с 4:2.

Другите отбори, които се класираха за полуфиналите на турнира за Купата на Израел са Макаби Нетаня, Бейтар Йерусалим и Макаби Хайфа.