Българският нападател Мартин Кушев вкара гол на Спартак Москва, но това не се оказа достатъчно за неговия Амкар Перм, който загуби домакинството си на московския гранд с 1:2 в мач от 24-тия кръг на руското първенство.

Тримата българи в тима на Амкар – Кушев, Георги Пеев и Захари Сираков започнаха като титуляри за своя отбор. Пеев изигра пълни 90 минути, докато Сираков и Кушев бяха сменени съответно в 46-та и 65-та минута. Четвъртият българин в състава от Перм – Димитър Телкийски, който през зимата ще напусне отбора, остана извън групата за мача.

Мартин Кушев откри резултата в 25-та минута, след като се възползва от грешка в отбраната на гостите, които опитаха да направят изкуствена засада, но вместо това оставиха голаджията в отлична позиция, от която Кушев майсторски прехвърли вратаря Джанаев за 1:0.

Голове на Велитон и Малик Фати през второто полувреме обаче донесоха трите точки за Спартак.

Във временното класиране Амкар е на 13-о място с 27 точки, на 4 от зоната на изпадащите. Спартак пък е втори с 46 точки.