Българският футболист на Гройтер Фюрт Асен Караславов изненадващо се завърна в игра за своя тим, след като се възстановяваше от контузия. Защитникът записа пълни 90 минути в мача от осмия кръг на втора Бундеслига срещу Йена. Двубоят завърши наравно 2:2.

Вместо да подсили защитата на домакините, бившият играч на Славия позволи на съперника да се опита да открие резултата, и то само след 45 секунди игра. Караславов постъпи напълно лекомислено и за малко да стане виновник за първия гол в мрежата на „детелините”. Тогава бранителят загуби елементарно топката, а Вернер стреля силно, но за късмет на българския играч и неговия тим, кълбото мина на сантиметри от гредата.

Гройтер Фюрт успя все пак да поведе в резултата в 28-та минута, когато Рейзингер се разписа за 1:0. Шест минути след това Караламбидис изравни. Четири минути след почивката гостите вече поведоха с попадение на Торгеле. Възпитаниците на Бруно Лабадия си осигуриха точката, след като Ланиг се разписа в 63-та минута.

Гройтер Фюрт заема пето място в класирането на втората дивизия с 15 точки. Лидер е Фрайбург с 17 точки.