Димитър Бербатов бе избран за играч на мача Тотнъм – Алборг, който завърши с победа за лондончани с 3:2.

Таранът получи най-много гласове в сайта на УЕФА и спечели престижната надпревара. Капитанът на българския национален тим поведе Тотнъм в труден момент.

Голмайсторът вкара в 47-та минута, когато „шпорите” губеха с 0:2, а след това продължи да тормози защита на Алборг.

Асът на българския футбол игра до 74-та минута, когато на мястото му в игра влезе Боатенг.

На „Уайт Харт Уейн” Бербатов показа, че турнирът за Купата на УЕФА му е любим. Миналата година бившият играч на Байер Леверкузен редовно огорчаваше противниците в тази надпревара. До момента обаче той има едва два гола за „шпорите” в тазгодишното издание на надпреварата.