Ивелин Попов и неговия тим Ростов победиха с 2:1 бившия тим на капитана на националния отбор Спартак Москва в двубой от 23-ия кръг на руското първенство. Попов започна като титуляр срещата и остана на полето до 78-ата минута, когато беше заменен от Сигурдсон.

Още във втората минута Попов получи топката в наказателното поле, но спечели само корнер. Гостите от Спартак тръгнаха напред да търсят гол, но получиха такъв в 13-ата минута.

В 27-ата минута на срещата Роман Зобнин реализира изравнителното попадение в срещата след грешка в отбраната на домакините.

През втората част двата тима търсеха попадение, а то дойде в 80-ата минута в полза на домакините като Шомуродов се разписа и донесе трите точки за отбора си.

След този успех Ростов се приближи само на точка от съперника си в този мач и заема 6-ото място с 35 точки, Спартак е с 36 на 5-ата позиция.