Ивелин Попов се появи като смяна в края на мача, но помогна за победата на Ростов с 2:1 над Урал Екатеринбург, която ги изкачи на 7-о място с 29 точки в руската Висша лига.

Капитанът на българския национален отбор се появи на терена в 84-ата минута на мястото на Роман Ерьоменко при резултат 1:1. В 92-ата минута той изпълни корнер, Миха Мевля влезе в единоборство с ветерана Павел Погребняк в наказателното поле. Погребняк в опита си да изчисти топката си я заби в собствената врата.

Гостите от Урал са на 13-о място с 23 точки и са в зоната на плейофи за оставане в елита.

Спартак Москва победи с 3:1 като гост Ахмат Грозни и събра 36 точки, които го класират на 3-а позиция, а Локомотив Москва надви с 1:0 съгражданите от Динамо и с 38 е на 2-о място в класирането. Лидерът Зенит, който води с 3 точки повече, утре е домакин на Оренбург./БТА